Алек Мицкле, украјински фудбалер: биографија, породица, спортске каријере

Алек Мицкле - познати совјетски и украјински фудбал. Играо је за репрезентацију СССР. Најпопуларнији је у Кијеву "Динамо". Након завршетка спортске каријере окренуо тренерском раду. Током протекле две године, као челу репрезентације Украјине.

На почетку каријере

Алек Мицкле рођен у Кијеву 30. марта, 1963. године. Од детињства, осетио сам потребу да се укључе у спорту, посебно у фудбалу. Када је пришао године, уписани у јуниорској спортске школе. Као и сви дечаци Киев, сањао да игра за локалну "Динамо" (Киев), Алексеј, и остварење сна.

Плаиинг фор омладинском тиму је почела у 1973. Алек Мицкле. Фудбалер играо као везни играч. Од 10 до 18 година играо стари играч за јуниорских репрезентација различитих година, стално је на оловке из функционера одраслих "Динамо". Године 1981., он је коначно признао да игре за први тим.

У Кијеву "Динамо"

У својој деби сезони у родном клубу Мицкле одмах дебитовао у Премијер лиги. Али често на терену се није појавио - конкуренција је превисоки. Тим је био један од лидера ове сезоне и као резултат тога, освојио 22 победа у 34 утакмица, издао је победу у првенству Совјетског Савеза. Најближи прогонитељ - Москва "СПАРТАК" - оставио иза 7 поена. То је упркос чињеници да је у време победе је дато само два бода.

1982. године, да поновим успех није било могуће, иако је "Динамо" (Кијев) је поново близу првенству. У последњем колу Кијев победили гостујући Иереван "Арарат" са 3 резултатом: 2. Судбина златних медаља игре зависио од Москве "Спартак", осигуравање треће место, са Минск "Динамо", која се борила за титулу. У утакмици пуно циљева Белоруси су освојили 4: 3.

У 1983., Алекс Мицкле - већ пуноправни играч основне структуре, међутим, тим има ствари које нису сабрати и. Триумпх да сезона је постала још Украјински клуб - Дњепропетровску "Дњепар", освојили титулу. "Бели-плави" су само 7. место.

Поново шампиони

Повратак на претходни ниво Кијеву, коју је предводио Мицкле, пропали 1985. године. Уверен игра током целе сезоне - и други првенству. Москва "СПАРТАК" је иза за 2 поена. Наредне године, "Динама" је поново постао фаворити, а Цхампионс само захваљујући тадашњем границе жреба. Према резултатима ове сезоне у Кијеву и Москви "Динамо" је једнако бодова. И сви - у 11. Али москвичах су лишени једном тренутку, а Украјинци - не. Чињеница да су правила била један изузетак - ако током утакмице два или више играча су позвани у репрезентацију, онда игра је граница реми не цури. Алек Мицкле играо за народ Кијева до 1990. године. Тада је да је био у стању да победи са тимом четвртог злата СССР првенства. Укупна за тим провео је 137 утакмице и постигао 39 голова.

Каријера у Европи

Након распада Совјетског Савеза, многи играчи одлучи да покуша срећу у страним клубовима. Мицкле Алексеј Александрович није била изузетак и отишао да игра у Италији. Украјински везиста постаје играч "Сампдорија" из Ђенове до победе прошле сезоне је Куп Италије. Стога, са новим клубом, он је одмах делује у европском купу. У првом кругу, Италијани нашли немачки "Кајзерслаутерн" и губе у гостима 0: 1. Повратак Меч се одржава под диктат клуба Мицкле. Резултат 2: 0 је приступ следећем кораку.

У 1/8 финалу "Сампдорије" лако савладава са грчком "Олимпијакос" (1: 0, 3: 1). У борби за полуфинале на забави изненада изгуби пољски "Легија" 0: 1. У реванш Дјенове имали много могућности за побољшање ситуације, али је игра завршена нерешеним резултатом - 2: 2.

У међувремену, у случају да италијански шампионат у "Сампдорије" је добро. Упркос пораз код куће против директних ривала у борби за медаље, "Ђенова" и "Рома" (са истим резултатом 1: 2), тим самоуверено донео ствар на свом првом икада победе у серији "А". Силан "Милана" и "Интер" иза 5 бодова. Везиста Мицкле, чија биографија добила још једну титулу, дао значајан допринос укупном успеху. Играо је 24 утакмице и постигао три гола.

Албион

Упркос успеху, након завршетка сезоне Мицкле преселио у првенству Шкотске. Он је добио позив од једног од лидера - "Глазгов Ренџерс" команде. У својој првој сезони у новом клубу украјинском везног ставља врсту записа. Он је трећа година заредом постаје шампион, а земља са све другачије.

Шкотски куп победа је вероватно најлакши. "Ренџерс 'заобишла најближу прогонитељ, је" Хартс "од 9 бодова. У исто време у сезони постигао 101 гол.

У укупно, украјински провео пет сезона у Шкотској, освојивши пет лига наслова. У 1993, "Абердин" изгубила 9 бодова, а наредне године - само 3. Борба је било тешко. Године 1995, друга је била "Данди", иза 15 поена. У последњих годину дана наступа мицкле у Шкотској борби, "Рангерс" наметнута "Селтик", признали су у финишу 4 поена.

Руски Лига Шампиона

У главном Европског купа турнир старог света Мицкле већ играо са Кијеву "Динамо". Међутим, перформансе шкотског шампиона је био сасвим другачији. У 1992/1993 сезоне, "Ренџерс" прво ударио дански "Лингби" (1: 0, 2: 0), а затим енглески "Леедс" (2: 1, 2: 1) и био је у групној фази. Ривали су француски "Олимпиц", белгијски "Бругге" и руски ЦСКА Москва. Тхе Сцотс никада нису изгубили, али 4 ремија није дозволила да се прво место. Ваша последња шанса, су изгубили у последњем колу, играо домаћин нерешено са ЦСКА Москва 0: 0. Крајњи је отишао у француски "Марсеја".

У годинама 1993/1994 тим је на сцени 1/16, у огорчене борбе након губитка бугарски "Левски" само због броја постигнутих голова у гостовању (3: 2, 1: 2). Године 1994., систем жребу турнира променила. У групној фази, 16 тимова је да игра. Међутим Шкоти не квалификује, чиме се грчки АЕКу (0: 2 и 0: 1). У својој завршној сезони играју за "Рангерс" Мицкле са тимом стигао до групне фазе, победивши Кипар "Анортхосис" (1: 0, 0: 0). Ова група је била да се састане са Дортмунд, "Дортмунд", италијански "Увентус" и румунски "Стау". Имајући два пораз Италијана (0: 4 и 1: 4), Шкоти изгубила шансе да се пласира у групе. Није освојила ниједан победу, они су рангиране последњи. Мицкле на крају играо за "Рангерс" 110 утакмица и постигао 20 голова. Године 1996., каријеру је завршио у професионалном фудбалу за 33 година.

Тим СССР

Највећи успех у репрезентацију је постигао Мицкле, играјући за СССР. Године 1988., отишао је на Олимпијским играма у Сеулу.

У првој утакмици одиграо од стране Совјетског тим нула ремија са домаћинима. У утакмици против Аргентинаца па све до 7. минуту отворио Игор Доброволски, а 22 минута Мицкле удвостручио предност. За четврт сата пре краја утакмице Алфаро играо једну лопту, али су Јужноамериканци нису постигли више. У последњој утакмици против Американаца и да ли Мицкле постигао два гола. Прво је отворио бодовање у првих десет минута, и 48 минута, сет 4: 0 на семафору. Међутим, такав убедљивој победи не би могао, све до краја сусрета Американци су одиграли две лопте. Али Совјетски Савез је изашао из групе са првог места.

У 1/4 финалу Аустралиан репрезентације поражена је 3: 0. И опет бриљирала Доброволски, је реализовао два казне, и Мицкле. Полуфинале против Италијана није било тако лако. Резултат је био отворен само за 50 минута, и направио је Вирдис. Да погоди лопту назад Добровољски успела 10 минута пре краја нормалног времена, претвара у игру у односу-време. Додатне пола сата почела да совјетских играча успешно - већ у 92. минуту у АРМИНАС Нарбековас свој тим у водство, али на 106. Мицкле поравнава резултат на 3: 1. Међутим, након неколико минута Карневале играо једну лопту, постављање коначан резултат 3: 2 у корист СССР.

У финалном мечу совјетских играча противе Бразилци, и поново је било потребно да се надокнади Ромарио циљ за прву половину. У средини другог Доброволски је казна изједначио. Одлучујући гол у продужетака постигао Иури Савитцхев. Мицкле постигао 5 голова на турниру.

Приватни живот

Његова будућа жена упознао у младости Алекс Мицкле. фудбалски породица формирала савез са Инна, кога је упознао када су били 13 година. Након 6 година, они су званично у браку. Годину дана касније су имали првенца - Алекс. Син једном је ангажован у фудбалу, али је на крају одлучио да изабере други пут. Године 2004. рођен је Мицкле друго дете - да се зове Метју.

Током свог живота спортиста је освојио не само спортске трофеје и медаље. Има Алекс Мицкле владине награде. Од 2004. до 2016. био је представљен са три степена украјинског реда "за заслуге", а 1989. - орден пријатељства народа.

На тренерску позицију

У 2012. години, Мицкле -. Тренер ФК "Динамо" (Кијев ") Прво је помогао Олег Блохин, а затим је именован као спортског директора са омладинском тиму Украјине освојила је сребрну медаљу на Европском првенству нису успели да савладају само тим Холандије у финалу ...

У 2008. години, постао је ментор репрезентације. Деби игра се спријатељили са Кипром, који је завршен нерешено - 1: 1. Мицкле морао да се квалификују за Светско првенство. Тим је почео са тешком победом над Белорусијом, једини циљ Шевченко постигао гол са беле тачке. Ово је праћено више убедљивом победом над Казахстан (3: 1) и са нула реми Хрвата. У пролеће 2009. године, што је поражен у "Вембли" из британског 1: 2, са победоносни гол је постигао оснивачи фудбала у трајању од 5 минута пре краја сусрета. У јуну, Украјинци нису могли да задржи победнички резултат у госте утакмици против Хрвата - 2: 2. Међу мисфирес од избора - реми без голова у Минску. У претпоследњи круг Мицкле домаћи тим је освојио историјску победу над енглеском, једини циљ у првој половини постигао Назаренко. Међутим, за Британце, то су били једини губитак бодова, они са сигурношћу освојили прво место, а Украјинци су отишли ​​у бараж.

У кандидати имају Грци. Меч у Атини завршен је без голова нерешено, а у другој утакмици Салпингидис постигао једини гол на средини прве половине. Мицкле за овај меч био последњи као тренер. Он тренутно ради у систему Кијеву "Динамо".