Правила тениса. Њихови детаљи и нијансе

Није тајна да активан живот - позитиван утицај апсолутно свим системима људских тела. И спорт као тенис, није изузетак. Правила тениса је измислио доста времена, али не свако од нас упознати са њима. Зато, време је да се идеја о овој врсти активног одмора (неко да ради) и њеним нијансама.

Ко управља вођење мечева?

Међународна тениска федерација је главни регулатор свих питања која се јављају у вођењу и организацији разних турнира. Правила тениса су регулисани и су постављени у складу са надзорном органу спорта.

Према томе, захтеви предвиђају да подудара може састојати од било три или пет сетова. У складу с тим, да спортиста је победник, он ће морати да порази противника у најмање два или три сета, који је више од тога. Одмах сет може бити покренут у две типичне шеме.

Како се налог одржава у скупу?

Често је играо са такозваним-брејку. Међутим, понекад се игре одржавају се без њега.

Ако Тие-Бреак је још увек под условом, онда је победа у сету се додељује тенисера који је први освоји шест утакмица, али под условом да противник има заостатак од више од две утакмице. Када је резултат је 5: 5, сет се преноси до 7. Када је датотека постане 6: 6, а тај-брејку почиње.

тениски правила предвиђају да скуп без тај-брејку иде у 6 утакмица. Међутим, ако је знак постигнут у шест утакмица, а јаз између играча у две утакмице тамо, скуп ће се наставити све док јаз није ту.

Тхе резултат у игри и његове карактеристике

Наиме, резултат у игри је данас објавио, као у доба када повоју тенис. Бројање правила утврђено да је најава његовог почиње са играчем који чини снабдевање. Уколико не постоје тачке постигао, онда прочитао нулу. Узимајући прву тачку - 15 секунди - 30, трећи - четврти тачка 40. фотографисања осигурава победу у игри, али под условом где су оба играча нису 3 поена. У овој ситуацији, трошак се сматра једнаким.

Следећа тачка, ако победи на храну има предност на дуге стазе. Ако сервер изгуби ову тачку, предност је већ у плејеру домаћина, а резултат је најављено мање. Да би победили после скупа, неопходно је да се две тачке за редом. Једноставно речено, филед ундер анализи, више због његове победе у игри је веома важно да се следеће тачке.

Цртеж је тие-бреак

Током тај-брејку је постигао гол следи принцип "један", "два", итд потребну количину бодова - .. 7.

Спортиста Први постигао седам поена осваја тие-бреак и сет, али је неопходно да имају предност у односу на ривала у два или више поена. У супротном игра траје до постизања тог јаза. Подношење тајбрејк дато играч који претвара да она обавља. Он је такође узима у игру за прву тачку. Након тога, следећи две тачке противник подноси. наизменично снабдевање онда крећу од једног до другог тенисера да освоји једну од њих.

Почетак тениског меча,

Тестирали смо основна правила тениса. Сада, хајде да нагласи нашу пажњу на то како утакмица почиње. У почетку, играчи утврдити ко је био први од њих ће са терена, као и да изаберете своју страну терена. Избор настаје жребом. Након сваке непарне последњих спортиста Гаме Цханге стране.

Лопта на терену

Лопта је у игри од тренутка њеног подношења и пред епизоду, када нема докрајчити бодова или грешка је учињена када примени. И правила тениса да проговори о истим условима. Понекад је лопта погоди линију. У таквим ситуацијама, лопта ће се рачунати као линије - саставни део суда.

Играч, који је био штрајк ће се рачунати поене ако је лопта након подношења спада у границама суда и не додирује евентуалне сталних судских објеката. Ако лопта додирне сталну суд припада опоравак, онда поента је додељен противнику.

суптилности изводимо храњења

Прво, тенисер је забрањено на корак стопало на задњој линији. Обе ноге морају бити иза тога. Поред тога, спортиста мора бити постављена између стране и средином суда линије. Када је играч узима праву позицију, он треба да баца лопту горе и носити му ударац на рекета. Ова основна правила тениса за почетнике треба посматрати строго.

Додела бодова принцип

Губљење играча показује могуће у оваквим ситуацијама:

• То чини грешке дуплог увлачења када је починио.
  • Играч не може да убије лопту на супротну страну терена.
  • лопта погађа свој судски границе.
  • је потребно лопту да се опорави од површине суда.
  • Погођени два или више лоптица.
  • Лопта погоди самог играча.

Игра пара

У принципу, сви тренуци у појединачној игара поклапају са нијансама игре и као пар. Због тога, треба имати на уму да су правила тениса удвостручује потпуно идентични онима из исте игре један на један.

У тим моментима када постоје спорови, треба тумачити на основу постојећих правила, регулисана ИТФ. У конкуренцији играча и судија високог нивоа користе посебан систем за видео анализу зове "Соко-Еие", који омогућава да се детаљно испитати занимљиву тачку игре.