Руски биатлон Ана Романов: биографија и каријера у спорту

Иана Романов - познати руски биатхлете, вишеструки добитник на Олимпијским играма, светским и европским првенствима. Након завршетка своје спортске каријере почео је да обуку и политичке активности.

Бацкгроунд

Иана Романов С. је рођена у мају 1983. године у граду Курган. Када је први пут видела такмичења скијање, утврђено је да постане професионални спортиста. Много воле да се лепе Иана пластичне скије. Реализација овог сна није могао да спречи ни њена мајка, која је била страх да због честих тренинга Ана ће имати проблема са академском перформансама.

Откако детињства Романова се доказала као веома одговорна спортисте. Она никада није без доброг разлога не пропустио тренинг, јасно прати све инструкције тренера.

Први кораци у биатлону

У биатлону Ана Романов је на 15 година. Почела је да вежба са тренером Валери Самсоновицх Кондаков. Две године касније, на регионалним такмичењима, млади спортиста приметио тренер Анисимов Владимир Семеновицх, који је Романов његовом Омск.

Овде Џон комбинацији тренажни процес са својим студијама на локалном универзитету, где је студирала на спортској инструктора. Интензивни класе нису узалуд - девојка врло брзо су дошле прве успехе у биатлон стазе.

на јуниорским нивоу достигнућима

2002 донео Иана Романова прве успехе и славу. Она је одмах упала у горњем тридесет најбољих јуниора на свету. Већ наредне године, руски биатхлете је успео да освоји Светско првенство сребрне медаље у спринту и тежњи.

У релеј Ана Романова по први пут у каријери, био је победник међународних такмичења. Након ових победа млади биатхлете био позван на главни руске репрезентације.

професионална каријера

Када Романов у 2009. години у потрази освојила је бронзану медаљу на Светском првенству са летњом биатлону, а потом су добијали исту награду за Универзијаду бакљу, почела је да наступа на Светском купу.

Деби Иана Романова одржана у 6. фази у италијанском Антерселва. У спринту, руски постао тринаести, и у потрази - двадесет шести. Али, најбољи резултат је био седмо место у појединачном трци на Светском првенству у Естерсунда.

У сезони 2008/09 Ана Романов није успео да задовољи своје навијаче боље резултате на Светском купу. Али је ипак показало да се: на Европском првенству у биатлону Уфа први је друга у спринту, а затим трећи - у потрази трке.

Олимпијски сезона је почела веома добро за Романов. У другој фази у аустријској Хоцхфилзен она и Слептсова, а Зајцева Боулигина освојио релеј трку. Затим, ту је четврто место у "проститутке" у словеначком Покљука, а после њега друго место у релеја у Рухполдинг, Немачка.

Захваљујући добрим резултатима Романов је постао део олимпијског тима. Али у Ванкуверу, он је једном дошао на стази: у појединачној трци, завршила је тек шеста у првих десет.

Упркос катастрофалном наступу на Олимпијским играма, Иан је био у стању да заврши сезону први пут да освоји Светски куп. То се десило у Ханти-Мансијск у спринт трци.

Наредне три сезоне Ана Романов није могао да на подијуму на Светском купу. Најбољи резултат је био једанаести у потрази трци у Лахти, Финска.

У 2013. години, Романова почети озбиљну обуку за Олимпијске игре у Сочију. Учествовала је у скоро свим фазама, редовно добија поене, а у Антерселва Спринт пета. На Олимпијади Ана Романов је био први деветнаестог у спринту, а онда - двадесет трећи у потрази трке. Након тога је дошло до неуспех у "проститутке" - биатхлете завршио само у педесетим. Упркос томе, тренери веровао Романова у релеј тиму и без грешке. Заједно са Зајцева схумилова и Вилухинои Иана освојила сребрну медаљу.

Након Олимпијаде у Сочију биатлону одржава још једну сезону. На Светском купу је редовно добија тест бодова, а у експерименталној мешовитом релеја у Чешкој Новом Месту освојила убедљиву победу. Поред тога, она је освојила бронзу на Светском купу у војсци у Боден.

У мају 2015. године Ана Романов је одлучио да заврши професионалну каријеру.

Внеспортивнаиа ацтивити

После пензионисања из биатлон руту Иан није рекао збогом спорту. Она је положај спортиста-инструктор спортских тимова за обуку Центра.

Поред тога Иан С Романова одлучио да покуша руку у политици. У 2016. је регистрован као припадник прелиминарног гласања о дефиницији кандидата странке "Уједињена Русија" на изборима Државне Думе. Нажалост, освајач сребрне медаље на Олимпијским играма у Сочију, а овде је друга са више од 18% гласова.