Риццардо Данијел: Прича о успеху

За познаваоце Формуле 1 Аустралијски возач број 1 и део националног хероја сигурно још дуго ће бити Марк Вебер. Иако Марко на крају није успео да освоји бар једну шампионску титулу, он је завидан стабилност драго своје навијаче се на подијуму, а понекад је освојио Гранд Прик.

Још један аустралијски пилот Ф1 - Данијел Рикардо - још не може да се похвали толико награда као свог чувеног земљака, али његов тркачки каријере у пуном замаху, што значи да је у потпуности зависи од става јахача. Иронично, она је замењена Даниел Марк Вебер у тиму Ред Булл, када је овај одлучио да се баве професионалним спортом.

Радом на аматерској нивоу

Прва трка аутомобила, који су седели за воланом Риццардо Данила, постао редовни картица. Већ девет година дечак возио у круг са својим вршњацима, а онда схватио да је брза стаза - то је његов позив.

Са шеснаест, Данијел је учествовао у локалној Форд првенства Формуле, али ни у једном од три трке нису у стању да зараде кредите. Упркос томе, аустралијски добио право да говори у азијском Формула БМВ првенства, где је постигао свој први победу у мото спорту. Укупно за првенство, Данијел Рикардо зарадио 231 бодова, а на трећем месту међу свим возачима. Још две сезоне провео у аустралијској Формули Ренаулт, где је бранио РП Моторспорт Теам боје. Узгред, у овој серији раса дуж Риццардо испробан још један будући члан Ф1 - Финн Валтери Ботас.

Формула 3

У 2008. години, Рикардо Данијел Карлин Моторспорт Теам је позив и преселио се у британској Формули 3. Аустралијски веома успешно дебитовао на стази у Нирнбергу, освојио финале у шестом месту. Потом је уследио низ коначног подијуму, омогућавајући пилота Карлин освојио титулу са 89 поена предности у односу на најближег ривала. Од данима наступа у првенству другог Аустралиан, Давид Бребема, Рикардо Данијел постао је први представник Зелене континента, која је освојила титулу.

Формуле 1

Шеф трке Првенство, Данијел је позвао Цхристиан Хорнер - Ред Булл Рацинг шеф тима. Риццардо у почетку са другим дебитанта служио као тест пилот, али након успешног наступа Аустралије ридер код детета, Торо Росо, био је понуђен стално место као пилот РБР, замењујући тим његов земљак Марк Вебер. Важно је напоменути да након ове реконструкције међу највишим возача у Ф1 постао управо Данијел Рикардо. Аустралијски Висина - 180 см.

Стар №1 у тиму у то време, наравно, био је немачки возач Себастијан Фетел, али аустралијски деби би се могло назвати успешним. Он је одмах постао други на дом Гранд Прик, упркос несавршене технички аутомобил узорка 2014 године. У принципу, Рикардо провео убедљив деби сезону у РБР, постигао три победе и седам пута на подијуму. Као резултат - треће место у шампионату и доста позитивних критика од реномиране автоиздани. У првенству 2015. аустралијског јахач појавио са новим саиграчем (руски Данил Квиат) и као дио иде кроз тешка времена Ред Бул су се осмо коначну место. Годину дана касније, у 2016 првенству, аустралијски је био у стању да понови свој најбољи достигнућа, и да треће место у сезони. Важно је напоменути да се у овом првенству Рикардо само једном подигнута изнад главе победника купа Гранд Прик.