Анастасија Кузмина: биографија, спортска каријера, награде, породични и лични живот, фотографије

Кузмина Анастасиа Александровна је рођен 28. августа 1984. у граду Тјумен, Русија. Познати спортиста 34 година, висина - 180 цм је троструки олимпијски шампион А, као и најбоље биатхлете .. Брачни статус - ожењен, има двоје деце: сина Јелисију и ћерке Оливиа.

Анастасиа Кузмина фото анд биограпхи

Чувени спортиста је познат широм света по својим победама у правцу биатлон. Анастасија почетку да игра за Русију, а ту већ је показала одличне резултате. Стигавши у Словачкој, постала победник на Олимпијским играма три пута, а два пута је заузео прво место на Европском првенству. До краја 2010. године, новинари су добили спортски дефинисати Анастасија Кузмина - ". Најбољи спортиста из Словачке"

Цхилдхоод

Анастасија је рођена у Тјумен, а било је ту и почео спортске каријере девојку. Отац Анастасија Кузмина - Схипулин Владимир Иванович, а његова мајка - Све Абусхаевна. Настиа родитељи су мајстори спорту биатлон и нордијско скијање. Три године касније, у спорту рођени породице близанци - сестра Анастасија Кузмина и Аниног брата Антона. Ово последње је такође познат спортиста у породици. Антон Схипулин - олимпијски шампион и велика нада за руску биатлон.

Спорт каријера гадну утврђено да је њени родитељи. У почетку девојка није бавила једном спорту. На пример, мама и тата дао своју кћер Настиа у скијању, затим познати спортиста почео клизање и карате. Али, у једном тренутку је било потребно да се изабере једну ствар, а Анастасија Кузмина, рекао је крос-кантри скијање.

Мало Наста тренирао под вођством искусног инструктора Нада Дмитриевна Ковризхникх. Због тога је освојила више од једног конкурса за малима. Али, после неког времена Анастасија је пребачен у тиму области, и она је дошла до другог тренера.

Адолесценце

У биатлону Анастасија Кузмина је у младости када је имала петнаест година. Током овог периода, он је проширио своју спорт касица прасица велики број медаља добијених у разним такмичењима и међународним такмичењима. Главни догађај за Анастасија Кузмина постао укључени у ИУЦХМ у Италији, граду Риднау, који је одржан у периоду 2001-2002. Тамо је одвела друго почасно место у тиму релеја.

Високо образовање Анастасија Кузмина освојила у неуниверзитетског. То је био Тјумен правни институт Руске Министарства унутрашњих послова.

Спорт каријера

Овај рад је спортиста почела је 2005. године, када је достигла висину од 150 цм, тежина - 68 кг. Анастасија Кузмина погодио руски национални тим и за неколико сезона је представљао само овој земљи. Први конкурс за девојке почео турнир у Оберхоф. Сви спортисти такмичили за Светско првенство. Анастасија Кузмина добила 63 у генералном пласману.

У 2006-2007. Насти резултати су бољи, и у једном од трке освојила је тринаести место. Све остало је у то време завршио каријеру, ништа мање познати олимпијски шампион Галина Куклева. На једном од свечане седнице, она је дала пушку, која осигуран Галина, донио јој успех у спорту, Анастасија Кузмина.

Премештање и наставља каријеру

У 2008. години, чувени спортиста на личним околностима у покрету долази у Словачку. Али биатлон она нису зауставили и отишао у репрезентацију земље. Овде је такође истакао својим наступима. Први меч у Словачкој за Анастасиа Стеел Цуп ИБУ, који је одржан у италијанском граду Мартелло. Након тога, Анастасија Кузмина је кратку паузу због рођења првог детета каријере.

Након овог времена, Анастасија је одлучио да учествује на Светском првенству у Пенг Цханг. На овом такмичењу, спортиста је завршио други иза руског Олга Зајцева. Са најновијим Анастасија раније деловали као тим.

Мало касније, Анастасија Кузмина освојила своје место на Светском првенству и освојио сребрну медаљу. Следеће, спортиста је учествовао на два турнира Европског првенства у Уфа, Русија. И ово је место где сврсисходно девојка освојила прво место. Након неког времена, она је освојила Светски куп у Аустрији и освојили златну медаљу.

Поред свих достигнућа у спортске каријере, Анастасија Кузмина сматра да је најважнија ствар - злато на Олимпијским играма. Његова прва победа у овом такмичењу је одржана у Ванкуверу 2010. године. Затим, четири године касније, она је поново освојила прво место у Сочију.

Али не без повреда. Између победа Анастасија Кузмина добио озбиљне повреде руке. У том смислу, она је морала да се повуче из такмичења Светског купа у Оберхоф и Рухполдинг. Упркос свим потешкоћама, познати биатхлете сматра да овакву врсту подстицаја за напорног тренинга за наредне Олимпијске игре.

Након наведених такмичења Кузмин напустио спорт из породичних разлога, за две године. Мало људи се очекује да ће спортиста моћи да се врати у његовој каријери. Међутим, Анастасија Кузмина је изненадио све и вратио се у екипу крајем 2016. године. Немајући времена да се, позната биатхлете одмах ушли у првих шест спортиста у земљи.

Приватни живот

Током активног спортског живота Анастасија било пријатно догађај. У 2007. Кузмин браку. Супружник познати спортисти се израелски скијаш Даниел Кузмин. Са супругом Анастасија срели током редовног такмичења у Аустрији, Рамсау.

Важно је напоменути да је спортиста је одлучио да промени име у Схипулина Кузмин. И то је испод млада жена дошла да се зна. Затим одвела најважнију одлуку у свом животу - преселио у земљи у којој дванаест година њен муж је дом - Словачка. Познат биатхлете зауставио игру за руску репрезентацију и освојила је екипа друге земље.

У почетку, млада жена је такву одлуку због рођења његовог сина - Јелисије. Међутим, као што је раније поменуто, спортиста је наставио каријеру. И овде испред Анастасија Кузмина добила важну одлуку: да остане и живи са својим мужем и такмиче за Словачку или иди кући. Несумњиво, Кузмин је направио свој избор у корист породице и остали у граду Банској Бистрици са супругом Даниел. Тамо, она и почните да вежбате. Кћерка Анастасија Кузмина Оливија је рођен 2015. године.

ењои

Упркос каријере, Анастасија Кузмина стекли и остали хобији. На пример, кување. Воли да кува и доћи до нових укусних јела за својим вољеним. Поред тога, Анастасија воле да слушају модерне музике. Захваљујући свом атлетском тренингу ради са великим задовољством. Анастасија Кузмина понекад размишља о томе како да открију у продавницу цвећа, где је могла да створи лепе цветне аранжмане.

Познати биатхлете и њен брат Антон Схипулин активно помаже добротворне. Заједно са супругом, она позива на што је чешће могуће за болесну децу на словачком болници Рузвелта, покушавајући да помогне и давање поклона.

Сада Анастасија Кузмин

У 2016-2017 познати спортиста је за своју земљу у наредној сезони и освојио 40. место у генералном пласману и 176 поена. Анастасија је одлучио да се не задржавамо на томе и побољшати своју професионалну форму. Кузмина почевши од пролећне колекције, који је изашао на стазу у норвешком Схусхеене. У лето око три недеље да испадне чувени биатхлете спортски искуство у Новом Зеланду. И у јесен Анастасија Кузмина, учествовао у ИБУ купу у Швајцарској.

Наредне сезоне на Светском првенству сценски професионалног спортисте освојила две сребрне и две златне медаље. Овај догађај је одржан у Анси и Хоцхфилзен. Ту је Анастасија Кузмина освојила је почасно место у генералном пласману.

Важно је напоменути да су познати биатхлетес нема социјалних странице у "Инстаграме". Али, њени фанови одлучили да створе заједницу "Вконтакте", посвећен свим достигнућима професионалних спортиста.