Иури Боржаковски: биографија, слике и занимљивости

Највиши положај у женских средњој удаљености тркача чврсто заузимају из Кеније, Етиопије, Северној Африци. Ретко који Европска је у стању да кука вруће десет најбољих тркача у свету. Што више значајна достигнућа спортиста Јуриј Борзаковски, шампион Европе, победник на Олимпијским играма и бројне награде победник светског првенства. Али не за неке фанове награда цењен спортиста: свака раса са својим учешћем постао прави трилер, у којем је коначно решење се увек касни у последњој секунди.

мастер обрада млаз

Једноставни навијачи вјерују у дисциплинама крос-кантри све зависи само од физичког стања спортиста, као и да било које расе - то је само такмичење за брзину. Међутим, конкуренција у средњој удаљености женском заузима важно место је тактичка битка између спортиста. У том смислу, прошлост мајстор и садашњи велики мајстор атлетике је Јуриј Боржаковски.

Спортиста, једном успешно раде на дуге спринту, имала је велику експлозивну брзину.

Без жеље да се укључе у борбу лепљивом у главним групама ривала на даљину, рођен у Москви радије мирно покренути 500м иза свега, а затим, разбијање последњи ред, укључени своју одличну брзину и пуца напред иза обесхрабрени конкурената.

Тако Јури Боржаковски је светао победу на Олимпијским играма 2004. у Атини и управо освојио све награде. Заједно са својим ментором, он је пажљиво проучавао могућности својих будућих противника, и врло прецизно одредити темпо свог стазе на удаљености и дефинише тренутак за последње млаз.

Од фудбала у атлетици

Иури Боржаковски је рођен у Москви 1981. године у малом граду Кратово. Његови родитељи - обични људи. Моја мајка је радила као домар, а његов отац је волан на камион за смеце. Јура је добио име по Гагарин, јер је рођен је у Цосмонаутицс дана.

Активно енергична дечак није могао да седи мирно, волео игра фудбал и стално губи у дворишту. У атлетици Јуриј Боржаковски, чији биографија могло бити другачије, дошло готово случајно. Доласку на стадион, он је видео групу дечака који је играо фудбал и придружио им за их компанија придружио у одељку. Воркоут Јуриј присуствовао са задовољством, он је напредовао невероватном брзином на дванаест година и стекао надимак "кенијску".

Узгред, у Кеније тркачи су били детињства идоли дечак, дивио своје невероватне физичке карактеристике и знао напамет да постигне најбоље спортисте.

Поиск себе

Фантастиц стас дозвољено Јуриј покушати руку у прилично широком спектру дисциплина крос-кантри. Природа савршено доброг срца да снабдевања кисеоником тело, пружајући издржљивост. Савршено Руннер је развијен и физички: скоро 50% од тежине ноге биле су чисте мишићне.

Због одличне брзине, он је добро водио у дужем спринту, па чак и такмичила се у женским 200 метара. Ипак, пролази кроз различите опције, Јуриј Боржаковски зауставио у средњим опсега. Брзина издржљивост у комбинацији са одличним завршним кретеном дозволити да се најбоље манифестује у 800, 1000, 1500 м.

Тхе Јуниор екплоитс

То је на удаљености од 800 метара Јуриј Боржаковски освојио своју прву велику међународну награду. Му је помогао у изворних зидовима. На Светски омладински играма у Москви 1998. године, освојио је златну медаљу на удаљености од 800 метара, а додаје се још и сребрну медаљу у 1500 м.

На домаћој сцени, Јуриј Боржаковски је такође незаустављив. Он је постао првак међу јуниорима на 1500м удаљености и освојио јуниорски турнир, који су учествовали у трци на 400 метара.

Међутим, већ је било јасно да су најперспективнији изгледи да је отворен за восмисотметровке.

Рисе оф тхе звезда атлетике

Процвата стаиерс, односно стручњацима у средњој удаљености женске, долази са годинама, као вештину велемајстора атлетике добити са искуством. Међутим, Јуриј Боржаковски, спортиста са изванредним изгледу и изванредне интелекта, почео освојивши рано. На 18 година, освојио је првенство одраслих Русије, а затим исте године победила на Европском јуниорском првенству.

Годину дана касније, Јури Боржаковски је на озбиљном међународном нивоу, освојивши злато на Европском дворанском првенству. Ажурирање његов лични рекорд у лето, је самоуверено освојио путовање у својим првим Олимпијским играма, које су у 2000. је одржан у Сиднеју.

У тим годинама, чинило се да је хегемонија афричких спортиста у средњој удаљености женском заувек успостављена. Од времена легендарних Кутс и Болотников европских стаиерс практично није имао достигнућа на озбиљном нивоу. Међутим, Јури Боржаковски постепено је постао прави звезда континента у атлетици. Након јучерашњег јуниор на 19 година био у могућности да уђу у финале Олимпијских игара у Сиднеју, такмиче под једнаким условима као најбољи, говори о њему као могући победник наредних игара у Атини.

Главни победа у каријери

Пред-Олимпијски сезона Јуриј Боржаковски стално узима маха и победио на великим турнирима. Године 2003. дебитовао у шампионату света, где је остао на корак од злата. Важно је напоменути да су многи стручњаци кажу да је то није Африканац је освојио тркач, и да је заслужио Боржаковски изгубио злато.

На Олимпијским играма у Атини, он је већ сматра једним од главних кандидата за победу, упркос присуству таквих дивова као што Вилсон Кипкетер, Мбулаени Мулаудзи.

Рун финалу на 800 метара је постао један од најспектакуларнијих ТВ преноса Олимпијским играма у Атини. Иури Боржаковски изабрао омиљене тактику и већина удаљености води иза својих главних конкурената. Међутим, у једном тренутку, изгледало је да је спортиста касно да донесе коначну млаз. 50 метара пре циља био је безнадежно иза својих конкурената, али Јури такмичио као ветар, а само пола метра испред циља на познатим ривала.

Живот после олимпијског победе

Пошто је освојио на Олимпијским играма у Атини, Јуриј Боржаковски чврсто укорењена у елитној атлетици и добио заиста звезда статус. Међутим, вредан спортиста не успорите и даље напорно радили на обуци за постизање нове победе. Године 2005, постао је други на светском првенству, узео бронзану медаљу, иза ривала у спором тактичким последње две године.

Неколико месеци пре Олимпијских игара у 2008. години, Јуриј Боржаковски (трчање, 800 метара) је показала своју другу резултат у једној од комерцијалних турнира. Он је у одличној форми и био је сматран једним од кандидата за победу, али у главном граду чека њеног неуспеха у Кини. Са тешкоће разбијање квалификације у полу трци Јуриј показује само трећи резултат, а ни прошли у финале.

Он је сам објаснио свој пораз неуспешан аклиматизацију и лошег прорачуна у припреми за Олимпијске игре.

Након фијаска у Кини Јуриј Боржаковски неколико година врши на највишем нивоу. У 2011. години, он је успео да узме бронзану медаљу на Светском купу, упркос чињеници да је то време гаје генерације талентованих спортиста и гладни да победи.

Активан каријера изванредан спортиста завршио 2014. године, али није рекао збогом спорту, пролази кроз године да тренирам.

Јури Боржаковски и његова породица

Са супругом, Ирина олимпијски шампион у Атини састао се у вртићу. Мет петнаест година касније, они су одлучили да не буду одвојени, а на прилично младости били у браку. Узгред, његова вереница и раније учествовао у атлетици.

Од тада, они су имали два сина, од којих је такође укључена у атлетици, а најстарији је већ освојио у омладинским турнирима.